Podróże w czasie
zajęcia dla klas: 3-5, 4-6
pierwsze zajęcia są darmowe
spotkania raz w tygodniu
zajęcia trwają 1 h zegarową
Opis zajęć:
Zapraszamy na cykl spotkań, podczas których spróbujemy razem poznać różne epoki kultury. Nasze cotygodniowe podróże w czasie będę w założeniu przypominać RPG-owe gry fabularne, których tematyka i treść odnosić się będzie do wybranych zagadnień z danej epoki. Jeśli więc chcielibyście uczestniczyć w treningu sportowców do antycznej olimpiady albo w rekonstrukcji średniowiecznego procesu sądowego nad owadami, wyruszyć na przygodę razem z bohaterami mitów, czy poszukiwać artefaktów z polskich ludowych opowieści, zapraszamy na zajęcia!
W każdym tygodniu uczestnicy biorą udział w wirtualnej opowieści, w której spotykamy różnych bohaterów minionych lat, poznajemy ich życie i problemy z jakimi się mierzą. Pomagamy im, wykonując zlecone misje i odwiedzając strategiczne miejsca danego państwa. Historie oraz postacie zaczerpnięte są oczywiście z wiedzy historycznej, zarówno tej obecnej w podręcznikach szkolnych, jak i tej wychodzącej poza ramy wyznaczane podstawą programową. Niezależnie od tego, będziemy starali się wspólnie spoglądać na dawne czasy z różnych perspektyw i szukać w nich nowych głosów.
Terminy zajęć:
Wtorki godz. 9:00 (dla klas 3-5, start 8.10)
Czwartki godz. 14:00 (kontynuacja, dla klas 4-6, start 12.09)
Czwartki godz. 15:15 (dla klas 3-5, start 12.09)
Kurs jest dla Twojego dziecka, jeśli:
chce dowiedzieć się jak żyli ludzie w przeszłości
interesuje się historią
chce poznawać historię w przyjemny sposób
chce móc podróżować w czasie!
Zajęcia prowadzi:
Kilka słów od p. Wojciecha
Hej, mam na imię Wojtek i jestem absolwentem kulturoznawstwa i filozofii na studiach I stopnia na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałem także Etnologię oraz Sztuki Społeczne. Swoje doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych zdobywałem w instytucjach i placówkach edukacji alternatywnej- takich jak Wolna Szkoła, Edukacja Przygodowa oraz organizacja Jung Warsze, a także współpracując z fundacją Fala Nowej Kultury przy Projektach ,,Sztuka Niepełnoletnia”. Od 2022 roku jestem blisko związany z Teatrem Węgajty. W kontakcie z uczestnikami kursów staram się być wolnościowy, odchodząc od roli autorytetu czy szkolnego nastawienia. Sytuację edukacyjną widzę jako spotkanie równych ludzi, podczas którego skupiam się na potrzebach i bezpieczeństwie uczestników, dziele się tym co sam wiem, oraz przede wszystkim staram się zarazić innych ciekawością do danego tematu. Bardzo ważne są dla mnie narzędzia fabularne, inspirowane grami RPG.